Jak si půjčit peníze rychle a přitom zodpovědně?

Je úplně jedno, na co potřebujete peníze. Pokud se rozhodne pro nebankovní půjčku, musíte dbát největší obezřetnosti. Je zásadní umět posoudit vlastní situaci, stejně důležité je nepodcenit výběr půjčky a poskytovatele. Naučte se vše udělat správně!

Musíte mít absolutní jistotu

Nebankovní půjčky mají hlavní cíl: pomáhat ve chvíli, když se člověk dostane do finanční tísně. Je potřeba to chápat tak, že půjčka pro vás představuje možnost získat několik tisíc korun v době, kdy je nutně potřebujete a současně máte jistotu, že vše stihnete v termínu vrátit. Nejsou proto příliš vhodné pro osoby, které nemají pravidelný příjem. Před půjčením musíte dobře počítat.

Maximální částka pro úvěr je suma, která vám vyšla z výpočtu: celkové příjmy mínus celkové výdaje. Je lepší si vždy půjčit ještě o něco méně. Pokud nemáte jistotu, že peníze včas vrátíte, není zodpovědné si půjčovat. Nebankovní půjčka online je totiž často spojena s vysokými poplatky za prodlení, které se mohou rychle vyšplhat do astronomických výšin.

Tip na článek:  Fio banka pobočky

Férová nabídka i poskytovatel

Pokud si budete půjčovat poprvé, máte jednu obrovskou výhodu. Společnost Via SMS s.r.o. nabízí půjčku zdarma, díky které si zcela bez poplatků vyzkoušíte princip nebankovního půjčování. Sami si volíte, kolik si půjčíte a na jak dlouho. Může to být až 8000 Kč na 30 dní. Zaměřte se také na to, zda poskytovatel má požádáno o licenci u ČNB. Tuto povinnost, stejně jako prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč, uložila nebankovním poskytovatelům novela zákona o spotřebitelském úvěru, o které se více dozvíte zde.

Sami se podívejte, jak je jednoduché si půjčit od společnosti Via SMS:

Je také lepší, když společnost patří mezi členy Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů. Její členové musí dodržovat zvláštní etický kodex, ve kterém se zavazují k poskytování férových půjček a uvádění všech důležitých informací. Společně se také snaží o celkové zlepšování nebankovního sektoru.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..