Půjčky na bydlení

waynomac79 / Pixabay

Půjčky na bydlení jsou u nás populární díky velmi bohaté nabídce různých úvěrů, které jsou určeny ať už na stavbu, koupi nebo rekonstrukci bydlení. Většinou tyto úvěry nabízejí banky a mají je ve formě spotřebních účelových úvěrů nebo ve formě hypotečních úvěrů.

Což se hodí na jaký účel více se dá rozpoznat už podle výše úvěru, který můžete dostat a také podle doby splatnosti. Rozdíl mezi nimi je ale i ve výšce úrokové míry a také v ručení.

Na rekonstrukci se nejčastěji používá spotřební úvěr na bydlení. Jde o spotřební půjčky na bydlení, které jsou účelové a na jejich získání je třeba dokladovat příjem, ale i využití peněz z úvěru. Můžete za to zrekonstruovat svůj byt či dům a koupit i zařízení. Spotřební účelové úvěry podle výše příjmu můžete získat od 2 do 25 tisíc Kč a bez ručení, přičemž splatnost úvěrů je až do 10 let a díky úrokové sazbě již od 10 % získáte výhodný úvěr.

Pro koupi nebo postavení nemovitosti jsou určeny a ideální hypoteční úvěry. Ty mohou být účelové nebo bezúčelové, přičemž úroky začínají již od 4-5 % a splatnost úvěrů může být do 30 až 40 let.

K získání je třeba ale i založit nemovitost jako zajištění úvěru, může to být dům i byt, přičemž získáte až do 90 % z hodnoty zastavené nemovitosti a takto se dá pře-úvěrovat koupě i stavba. Nejlepší je oslovit několik bank s žádostí o hypotéku.

Pak už jen stačí jednotlivé půjčky na bydlení formou hypoték porovnat a zvolit si takovou, která bude mít nejlepší podmínky ale i použitelnost. Pokud máte dostatek i vlastních finančních prostředků, je možné použít na koupi nebo stavbu nemovitosti i spotřební úvěr, který ale má vyšší úrok a kratší dobu splatnosti.

Tip na článek:  Nebankovní půjčka až do několika miliónů

Některé banky mají dlouhodobé úvěry i na bydlení formou spotřebitelských úvěrů založených nemovitostí a je si z čeho vybrat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..