Půjčky bez poplatků Brno

Půjčky bez poplatku Brno
jingoba / Pixabay

I když je Brno jen druhé největší město v České republice, o nabídky půjček zde není nouze. Naprostá většina bank působících v České republice má v Brně pobočku a o nebankovní peněžní služby v Moravské metropoli také není nouze.

Dále zde najdeme i několik ryze Brněnských finančních společností a poskytovatelů půjček. Oblíbené varianty spotřebitelských půjček jsou i půjčky bez poplatku Brno.

Stačí si konkrétní dotaz zadat do internetového vyhledávače a výsledkem je hned několik možností. Pak už vám jen stačí správně si vybrat. Což je to nejtěžší. Spoustu poskytovatelů sází na naivitu klientů a na jejich bezvýchodnou situaci. Brno sice nabízí dobré pracovní možnosti, ale jsou lidé, kteří nemůžou práci sehnat ani zde. Peníze ale potřebují, a tak jsou ideální kořistí pro poskytovatele rádoby výhodných úvěrů. Takový nerozvážný člověk s malým kapitálem může na takové jednání snadno doplatit a nakonec skončit třeba i bez střechy nad hlavou.

Jak porovnávat jednotlivé půjčky?

Základním ukazatelem, podle kterého lze celkem dobře porovnávat jednotlivé nabídky je takzvané RPSN, což znamená roční procentní sazba nákladů. Mělo by platit, že čím je RPSN vyšší, tím je úvěr dražší. Tento ukazatel totiž zahrnuje úrokovou sazbu, poplatky, pojištění a podobně.

Tip na článek:  Nebankovní půjčka až do několika miliónů

Půjčky bez poplatků Brno by tedy měly mít RPSN nižší. To ale nemusí být pravda, poskytovateli stačí, když zvýší úrokovou sazbu, toto zvýšení nahradí absenci poplatků a nakonec můžete zaplatit stejně nebo ještě víc než u půjčky s poplatky. Nejhorší variantou je, když má půjčka vysoké RPSN, do kterého je zahrnut úrok i poplatky a navíc ještě platíte další nesmyslné poplatky, které do RPSN zahrnuty nebyly.

V takovém případě se může jednat o takzvanou lichvu a obrovsky přeplatíte. Obecně platí, že RPSN vyšší než 15% je přemrštěné a do takových půjček byste se neměli vůbec pouštět.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..