Oživte domácnost moderním skleníkem

Chcete obohatit váš dům či byt skvělou dekorací? Zajímáte se o netradiční pěstování rostlin? Spojte jednoduše zálibu a kreativitu dohromady.

Aerárium je moderní způsob pěstování rostlin, který skvěle oživí každou domácnost. Pojďte s námi proniknout do tajů aerárií, netradičního a moderního způsobu pěstování rostlin.

Aerárium – originální zahrádka se skvělým doplňkem v jednom

Aerárium je malá zahrádka i dekorace zajímavých typů. Skrývá nevšední možnosti pěstování květin ve skle, nejčastěji kouli, která zároveň slouží jako krásná dekorace vaší místnosti. Aerárium je skleněná nádoba, ve které lze pěstovat rostliny různých druhů nebo ji využít jako nádobu na různé květinové dekorace. Slouží k pěstování rostlin, které žijí ze vzdušné vlhkosti.

Tímto elegantním moderním doplňkem můžete nejen vyplnit prázdný prostor, ale také zkrásnit prostor u oken. Do závěsných dekorací se hodí mnoho druhů rostlin. Jejich výběr je však velice omezen, a to především velikostí aerária či vzrůstem rostliny. Ideální volbou jsou ty rostliny, které k růstu nepotřebují zeminu.

Pěstování rostlin přímo ve skle

Jak už bylo v předešlých řádcích odtajněno, v těchto netradičních skleněných nádobách se uchovávají rostliny, které žijí ze vzdušné vlhkosti. Proto jsou tato aerária vhodná k pěstování mnoha růžných typů rostlin menších velikostí.

Aerárium nabízí také skvělé podmínky pro pěstování tzv. sukulentů, kaktusů, bromélie, masožravých rostlin nebo také orchidejí. skleněná aerária mají malé rozměry, proto se dají vhodně použít jako závěsná dekorace.

Tip na článek:  Optimalizace SEO

Výhodou je, že velmi dobře dokáží hospodařit s vodou.  Podmínkou pro pěstování je menší velikost rostlin. Všechny rostliny, které pěstujete v těchto skleněných malých zahrádkách, nevyžadují časově náročnou péči.

Jaké jsou možnosti zavěšení skleněných aerárií?

Tyto originální dekorace malých rozměrů lze bez problému zavěsit například do okna nebo přímo na garnýže, kde musíme dbát, aby hmotnost aerária nebyla příliš vysoká a garnyž nespadla. Krásně se budou vyjímat i v rohu jakékoliv místnosti. Zde je stačí pouze zavěsit.

Jaké typy těchto malých dekorací existují?

Aerárium můžete pořídit v několika odlišných typech. Nejčastěji je na trhu k sehnání tvar koule a kapky. Pořídit lze i jiné tvary. Existují i tzv. zkumavky, ve kterých se však rostliny pěstovat nemohou.

Jak pečovat o rostliny v aeráriu?

Rostlinky do aerária se vsazují otvorem. Skrz tento otvor se o rostliny také staráte. Živé rostliny je možné zalévat rozprašovačem, Tato mini zahrádka ve skleněné kouli zajistí minimální starostí s péčí o rostliny. Rostliny v aeráriu žijí hlavně díky vzdušné vlhkosti, proto tato dekorace připomíná malý skleník.

Aerária jsou moderním pěstováním rostlin přímo v bytě či rodinném domě. Jedná se o malé skleněné nádoby, ve kterých rostliny žijí pomocí vzduchu a nepotřebují tak velikou péči. Tyto skleníky lze s oblibou použít i jako závěsnou dekoraci, kdekoliv v místnosti.

Autor: Lepaso.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..