Kdy zažádat o půjčku na směnku?

itkannan4u / Pixabay
itkannan4u / Pixabay

Půjčit si tzv. „na směnku“ je v dnešní době poměrně oblíbené. Tento druh půjček poskytují zejména nebankovní instituce. Ale takovou směnku můžete podepsat také v rámci rodiny nebo v okruhu nejbližších přátel. Důvod?

Manžel, o kterém jste si mysleli, že vás na něm nemůže po letech společného soužití již nic překvapit, propadl automatům a částku na společnou dovolenou naházel právě do těchto proklatých strojů. Nebo jste půjčili dávnému příteli a chcete svůj závazek prokazatelně zajistit. I v této situaci je možno použít směnky. Půjčky na směnku mají řadu dalších výhod a čerpat je můžete i vy v případě, že potřebujete peníze rychle, ale banka vám z nějakého důvodu nechce půjčit.

Proč mi banka zamítla žádost o půjčku?

Důvodů pro zamítnuté žádosti může být poměrně dost. Buďto se nemůžete prokázat dostatečným a pravidelným příjmem nebo jste se z nějakého důvodu dostali do registru dlužníků. Banka bude navíc zkoumat vaši bonitu i to, zda jste neměli se splácením závazků v minulosti problém. Není se proto čemu divit, že banky žádosti odmítají jako na běžícím páse. A pokud i vy patříte, mezi klienty, kterým banka půjčku neschválila, může vám půjčka na směnku výrazně pomoct.

Tip na článek:  Jak si půjčit peníze rychle a přitom zodpovědně?

Proč právě půjčky na směnku?

Půjčka na směnku je bezúčelová. Půjčit si tedy můžete takřka na cokoli. Potřebujete zaplatit nájem nebo vám snad schází nějaké peníze před výplatou? Tento typ půjčky vaše problémy efektivním způsobem vyřeší. Ptáte se, v jaké výši je možno finanční prostředky na směnku čerpat? Nejvíce lidí si bere tento typ půjčky v rozmezí 4 až 80 tisíc. Překážkou pro poskytnutí půjčky není nízký příjem, záznam v registru dlužníků ani absence věřitele. Půjčka na směnku může být poskytnuta téměř všem bez rozdílu. Vyřízení půjčky je navíc velmi rychlé a své peníze můžete mít na účtu třeba ještě týž den.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..