Bezúročná půjčka online

Bezúročná půjčka online
geralt / Pixabay

Bezúročná půjčka znamená, že za její poskytnutí nejsou účtovány žádné poplatky navíc. Takovou půjčku vám poskytne nanejvýš někdo v rámci rodiny nebo stát pokud patříte do skupiny sociálně slabých občanů. Banky ani jiné nebankovní společnosti, které na klientech chtějí hlavně vydělat, vám bezúročnou půjčku rozhodně neposkytnou. Bezúročná půjčka online je absolutní utopie.

Finanční společnosti vznikají za účelem vydělání peněz a toho nemůžou docílit, pokud po klientech nebudou požadovat úroky. Obdobou jakési bezúročné půjčky je nákup na splátky. Za určitých podmínek, u některých poskytovatelů si některé zboží můžete vzít na splátky bez navýšení. To znamená, že zaplatíte opravdu jen cenu zboží bez úroků. Když si tedy koupíte televizi za 16 tisíc, zaplatíte ji například v osmi splátkách po dvou tisících. Pro zákazníka zní takové řešení výhodně.

Čistě bezúročná půjčka v podstatě neexistuje

Přesto společnost, která úvěr poskytla, vydělá. Prodejce totiž zboží nabídne například za 10 tisíc korun, úvěrová společnost ale prodejci zaplatí třeba jen osm tisíc a dva tisíce, které od klienta vybral jakoby navíc, jdou do jeho kapsy. Spokojení jsou všichni.

Tip na článek:  SMS půjčka do 10 000 Kč

Poskytovatel úvěru vydělal peníze, prodejce prodal zboží, které by si zákazník bez možnosti splátek nekoupil a zákazník má co chtěl a nezaplatí nic navíc. Další podobnou bezúročnou možností je kreditní karta. Za její zřízení ani provoz většinou nic neplatíte. Máte na ní nastaven úvěrovými limit, do kterého můžete čerpat peníze. To znamená, že si na kreditní kartu nakoupíte třeba za 5 tisíc.

Pokud ale vyčerpané peníze do měsíce vrátíte, nezaplatíte nic navíc. Jakkoli zní tyto bezúročné možnosti lákavě, není vše až tak růžové. Pokud vše splácíte tak, jak máte, neměl by být problém. Pokud ale jednu splátku zapomenete, nebo dluh na kartě neuhradíte včas, začnou vám ihned naskakovat vysoké úroky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..